Wyniki

Xterra Germany

W minioną sobotę 19 sierpnia uczestniczyliśmy w kolejnym triathlonie z serii off road. Najtrudniejsza światowa seria triathlonu Xterra zawitała do przygranicznego Zittau. Nie mogliśmy przegapić okazji do wystartowania w tak prestiżowej imprezie wśród najlepszych zawodników na świecie. Dystans jaki mieliśmy do pokonania kształtował się następująco: 1500 m pływania, 38 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu.

Sabina wystartowała w kategorii profesjonalnej- Elia. Miała nie mały orzech do zgryzienia ponieważ w jej kategorii były najlepsze zawodniczki na świecie. Zabrało kilku nazwisk aby można było powiedzieć, że rywalizacja była jak na Mistrzostwach Świata. Sabina ukończyła zawody na 10 pozycji z mocym niedosytem do pierwszej siódemki. Niestety podczas etapu jazdy rowerem trafiła na niedoświadczoną zawodniczkę z Francji, która skutecznie blokowała podczas technicznych elementów przez co sabina traciła cenne sekundy i możliwość walki z najlepszymi. Czas Sabiny na mecie to 3:29:33.

W klasyfikacji Age Group (kategorie wiekowe co 5 lat) wystartował Jacek Domowicz oraz debiutował w pełnej Xterra Wojtek Domowicz. Jacek ukończył zawody na 4 pozycji w AG 50-54 z czasem 3:21:42 z minutową stratą do podium co zdecydowanie można było nadrobić na pływaniu! i wielka szkoda że nie mamy tego wyniku w Bolesławcu bo 68 wynik w kategorii open wsód wszystkich zawodników to nie lada wyczyn . Wojtek ukończył zawody na 14 pozycji a AG 20-24 z czasem 3:52:43 z pełnym bagażem doświadczeń przed kolejnymi imprezami z cyklu Xterra.

Warunki na trasie MTB w tym roku były mocno błotniste przez padający w przed dzień deszcz co spowodowało, że trasa była siłowa, a odcinki techniczne z korzeniami i kamieniami śliskie i niebezpieczne. Wielu z pośród startujących w ogóle nie ukończyło zawodów, więc tym bardziej cieszymy się z uzyskanych rezultatów. Z wielką motywacją z jeszcze żywymi emocjami po startowymi planujemy kolejne starty.

 

 

 

Kaczmarek electric MTB Dziwiszów

Liga Kaczmarek Electric MTB zawitała w prawdziwe góry. Dziwiszów o. J.Góry gościł górski etap tej imprezy z trasą przygotowaną przez jeleniogórskich bikerów. Było wszystko czego oczekuje wytrwany maratończyk. Błoto, techniczne podjazdy i zjazdy oraz mordercze odcinki specjalne. Oczywiście wszyscy uczestnicy mocno zadowoleni z takich warunków. W końcu było to do czego służą rowery górskie. Nas również nie zabrakło na stracie, Karol Januszkiewicz zaprezentował się w dobrej formie, a oto szczegółowe wyniki zawodnika:

Open: 98
M3: 44
Czas: 3:28′:39”
1774 m przewyższeń na niespełna 42 km!

tutaj link do filmu: Karol pojawia się w trzeciej minucie i trzynastej sekundzie

enjoy!

kołem się kręci…

Kolarstwo to piękny sport, nie samymi zwycięstwami człowiek żyje. Czasem na zawodników czekają niespodzianki uczące pokory oraz ukazujące inne oblicze jazdy rowerem. Nasz kolega Karol tak opisuje swój start w BM Jeleniej Górze:

„Zerwałem w tylnym kole szprychy… pozawijałem je, ale koło zaczęło po widełkach bić i to był koniec zawodów w Jeleniej.
Do tej pory nie mogę tego przeżyć…taka super trasa… spiołem się kierownicą z jakimś kolesiem…”
19021753_1277946825659091_1113053464_n
Karolu Gratulujemy i życzymy większego szczęścia na kolejnych edycjach:)!!!

Wyniki BM Miękinia – 1 edycja 2017

Przedstawiamy wyniki naszych reprezentantów podczas pierwszej edycji Bike Maratonu który odbył się 8 kwietnia w Miękini.

Na dystansie Mega (54 km):

Grzegorz Kołodziej w kategorii M5 – 9 miejsce

Karol Januszkiewicz w kategorii M3 – 207 miejsce

Tadeusz Apanasewicz w kategorii M5 – 31 miejsce

Na dystansie Mini (24 km):

Mirosław Krupiński w kategorii M3 – 199

#staytourned

#gkcyklosportboleslawiec

#cyklosportnieczekarbwr17_01_mr_20170408_113819

Pływaczek Cyklosportu

Tytuł dla kontrastu do poprzedniego wpisu. Piękne święto 11 listopada należy uczcić dobrym startem. I tak też w skromnym 2 osobowym klubowym składzie, 1 pływak – Sabina i 1 kibic – Jacek wzięliśmy udział w maratonie pływackim na naszej bolesławieckiej pływalni ORKA. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 1000 m, a na hali pływalni zjawiło się wielu świetnych pływaków z województwa zarówno młodzież jak i mastersi. Sabina po ładnym wyścigu z dobrym czasem wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej i 5 open wśród wszystkich kobiet. Zaskoczenie kategorii OPEN tym większe, że na zawody przyjechało sporo świetnych zawodniczek z czołowych klubów dolnego śląska specjalizujących się w pływaniu. Czas 15 min i 30 sec. zadowala. BRAWA. To był dobrze spędzony dzień.

img_3354