Szosa

Beskid Żywiec Extreme Triathlon

Czas na triathlon. Woda w jeziorach podgrzana, forma rośnie więc czas na starty w triathlonie. Ten mulit dyscyplinarny sport z roku na rok przyciąga coraz to więcej chętnych aby zmierzyć się z samym sobą płynąc, jadąc rowerem i biegnąc. W Żywcu (28 maja) mieliśmy do czynienia z triathlonem w wersji extreme ponieważ część kolarska oraz biegowa odbywała się w górach ze znacznym przewyższeniem. Sabina startowała na dystansie 1/4 Im (950m-50km-10,5km). Ukończyła zawody pierwsza wśród kobiet oraz na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej. Dla Sabiny był to pierwszy triathlonowy start w tym roku więc dobra forma cieszy podwójnie. Podczas startu zawodnikom towarzyszył ponad 30 stopniowy upał co dodatkowo dodało pewnego rodzaju smaczek rodem z hawajów. W tym roku pany jeszcze opierają się o kilka edycji Xterra (Włochy- Scanno, Polska-Kraków, Niemcy- Zittau), z tym że te starty to już triathlon gdzie część kolarska odbywa się na rowerze górskim. Do zobaczenia na trasie!

IMG_5815

Sportowe plany Cyklosportu

Pojawiły nie nowe plany mające na celu ożywienie sportowe w Klubie. Mamy kilka dróg którymi chcielibyśmy podążać jednocześnie spełniając oczekiwania członków klubu. Od jakiegoś czasu dyscypliny wspomagające treningi kolarskie tj. biegi górskie i uliczne, pływanie, triathlon, cross triathlon ewaluowały do dyscyplin docelowych i spora część klubowiczów również uczestniczy w zawodach. Z tego powodu plan jest taki oby rozszerzyć działania o inne dyscypliny i reprezentować klub. Kolejna droga rozwoju ma na celu rozwój kolarstwa samego w sobie. Jest idea rozpoczęcia treningów/wyścigów MTB/przełajów w każdą niedziele, lub jedną niedzielę miesiąca w okresie późna jesień-zima- wczesna wiosna. Mogą to być Grand Prix Cyklosportu wewnątrz klubowe otwarte dla wszystkich okolicznych bikerów. Mogą być to również treningi poświęcone technice wtedy np 3x w miesiącu technika oraz treningi kondycyjne plus jeden wyścig na koniec miesiąca. Walka mogłaby się odbywać o puchar przechodni w kategorii męskiej i żeńskiej, plus drobne upominki na koniec sezonu. Oczywiście wszystko w idei takiej jak to było kiedyś przed laty… ktoś przyniesie herbatę, ktoś ciasteczka- każdy coś, aby było miło. Wiosną po zakończeniu  Grand Prix Cyklosportu można zorganizować duathlon… w sezonie BIKE MARATONU- oczywiście startujemy w jak największej liczbie edycji maratonów MTB, plus oczywiście inne wyścigi MTB XC, MTB XCO, biegi, triathlony. Jakie głosy? proszę kierować zapytania do Prezesa.img_4272

Bike Maraton- Zdzieszowice, Wjazd na Św. Jurego (Chorwacja)

Zbyszek Turczyński nie zawodzi! Jak zwykle w wyśmienitej formie stawił się na starcie drugiej edycji Bike Maratonu w Zdzieszowicach. Trasę Mega- 41 km pokonał w 01:40:26 co dało mu 2 miejsce na podium. Pierwszy zawodnik przekroczył linię mety zaledwie 2 minuty wcześniej, co daje Zbyszkowi porządną dawkę motywacji przed kolejną edycją w Wałbrzychu na ziemi jego rywala z wyższego miejsca na podium. W związku z tym, że rywalizacja już na początku staję się mocno interesująca, gorąco zachęcamy do dopingowania naszych zawodników i ich występów podczas sezonu 2015.

Druga część dość obco brzmiącego tytułu wpisu dotyczy wyścigu który w ten weekend odbył się w Chorwacji. Do pokonania było zaledwie 32 km z PRZEWYŻSZENIEM 1753 m. Z poziomu morza trzeba było się wdrapać na szczyt góry św. Jurego- kto był i zna ten wie co to znaczy… Średnia prędkość to 15 km/h… było ciężko, ale też pięknie- zaczęliśmy od palm a skończyliśmy na śniegu. A oto wyniki:

Sabina Rzepka: 1 miejsce w kategorii Kobiet na rowerze szoswoym

Jacek Domowicz: 1 miejsce w swojej kategorii na rowerze górskim10006362_683918235068231_8096037174785786917_n

 

zbyszek BM

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2014

Ostatni weekend sierpniowy spędziliśmy na… zawodach. Jak widać w tytule całkiem przyzwoitym poziomie bo mistrzowskim. Bolesławian-inów było wielu, z cyklosportu było nas troje. Jako,  że jazdę na rowerze szosowym traktujemy jako dodatek do górala to łatwo nam na trasie nie było. A jeśli dodam, że 60 km trasa wiodła pięcioma podjazdami z Podgórzyna do Przesieki i zjazdem Drogą Sudecką przez Borowice z przewyższeniem na jednej pętli 400 m to wyszło na to, że trzeba było wykonać sporo ciężkiej pracy aby w ogóle przetrwać.

A oto wyniki:

Zbyszek Turczyński pojawił się na mecie jako 57 zawodnik i w kategorii M5 zajął 6 miejsce z czasem 2 godziny 7 minut i 29 sekund.

Sabina Rzepka wjechała na metę jako trzecia zawodniczka wśród kobiet i pierwsza w swojej kategorii wiekowej z czasem 2 godziny 11 minut i 28 sekund.

Jacek Domowicz- DNF- defekt roweru:( choć wykonał sporo dobrej pracy!

Karkonoski Klasyk GSMP

Karkonoski Klasyk GSMP

Ślężański Mnich 2012

witam

 

organizator wyścigu kolarskiego Ślężański Mnich 2012, który odbędzie się w dniu 1.4.2012 w Sobótce poinformował nas, że z wyścigu będzie prowadzona relacja na zywo z kamer internetowych

relacja na stronie www.sobotka.net