Bieganie

Letni Bieg Piastów

Bohaterem niedzieli był Michał Domowicz. W stawce ponad 400 zawodników ukończył Letni Bieg Piastów w Jakuszycach na dystansie 11 km na powalającej na kolana 7 pozycji open co dało du 3 miejsce w kategorii wiekowej najmocniejszej grupie wiekowej. Po starcie powiedział, że pierwsza piątka była w zasięgu jednak techniczne odcinki po korzeniach to coś z czym nie ma dużego doświadczenia i na tym stracił najwięcej sił.

O tempo nie pytajcie! mając nogi długie jak antylopa i dobry silnik może więcej niż my „człowieki”. Tak! ludzie tak szybko nie biegają 😉 Bohaterem tygodnia jest MICHAŁ! GRATULACJE! oby więcej takich występów i zachęcamy do treningów techniki biegowej w terenie! jest MOC.

Xterra Germany

W minioną sobotę 19 sierpnia uczestniczyliśmy w kolejnym triathlonie z serii off road. Najtrudniejsza światowa seria triathlonu Xterra zawitała do przygranicznego Zittau. Nie mogliśmy przegapić okazji do wystartowania w tak prestiżowej imprezie wśród najlepszych zawodników na świecie. Dystans jaki mieliśmy do pokonania kształtował się następująco: 1500 m pływania, 38 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu.

Sabina wystartowała w kategorii profesjonalnej- Elia. Miała nie mały orzech do zgryzienia ponieważ w jej kategorii były najlepsze zawodniczki na świecie. Zabrało kilku nazwisk aby można było powiedzieć, że rywalizacja była jak na Mistrzostwach Świata. Sabina ukończyła zawody na 10 pozycji z mocym niedosytem do pierwszej siódemki. Niestety podczas etapu jazdy rowerem trafiła na niedoświadczoną zawodniczkę z Francji, która skutecznie blokowała podczas technicznych elementów przez co sabina traciła cenne sekundy i możliwość walki z najlepszymi. Czas Sabiny na mecie to 3:29:33.

W klasyfikacji Age Group (kategorie wiekowe co 5 lat) wystartował Jacek Domowicz oraz debiutował w pełnej Xterra Wojtek Domowicz. Jacek ukończył zawody na 4 pozycji w AG 50-54 z czasem 3:21:42 z minutową stratą do podium co zdecydowanie można było nadrobić na pływaniu! i wielka szkoda że nie mamy tego wyniku w Bolesławcu bo 68 wynik w kategorii open wsód wszystkich zawodników to nie lada wyczyn . Wojtek ukończył zawody na 14 pozycji a AG 20-24 z czasem 3:52:43 z pełnym bagażem doświadczeń przed kolejnymi imprezami z cyklu Xterra.

Warunki na trasie MTB w tym roku były mocno błotniste przez padający w przed dzień deszcz co spowodowało, że trasa była siłowa, a odcinki techniczne z korzeniami i kamieniami śliskie i niebezpieczne. Wielu z pośród startujących w ogóle nie ukończyło zawodów, więc tym bardziej cieszymy się z uzyskanych rezultatów. Z wielką motywacją z jeszcze żywymi emocjami po startowymi planujemy kolejne starty.

 

 

 

2x pudło dla Wojtka

Pracowity weekend dla Wojtka Domowicza. Dwa starty dwa pudła.

W sobotę wygrał w klasyfikacji Open w Biegu o Siekierkę w Siekierczynie na dystansie 5 km z czasem 16 min 36 sec!

Natomiast w niedzielę pobiegła w Wleniu i ukończył na 2 pozycji.

Przekroczyć linię mety jako pierwszy to niesamowite uczucie więc Wielkie Gratulacje należą się po trzykroć. Oby tak dalej. Przed Wojtkiem jeszcze kilka ważnych multi-sportowych wyzwań w tym sezonie, forma rośnie, więc trzymamy kciuki!

2017-06-25-PHOTO-00002321

Beskid Żywiec Extreme Triathlon

Czas na triathlon. Woda w jeziorach podgrzana, forma rośnie więc czas na starty w triathlonie. Ten mulit dyscyplinarny sport z roku na rok przyciąga coraz to więcej chętnych aby zmierzyć się z samym sobą płynąc, jadąc rowerem i biegnąc. W Żywcu (28 maja) mieliśmy do czynienia z triathlonem w wersji extreme ponieważ część kolarska oraz biegowa odbywała się w górach ze znacznym przewyższeniem. Sabina startowała na dystansie 1/4 Im (950m-50km-10,5km). Ukończyła zawody pierwsza wśród kobiet oraz na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej. Dla Sabiny był to pierwszy triathlonowy start w tym roku więc dobra forma cieszy podwójnie. Podczas startu zawodnikom towarzyszył ponad 30 stopniowy upał co dodatkowo dodało pewnego rodzaju smaczek rodem z hawajów. W tym roku pany jeszcze opierają się o kilka edycji Xterra (Włochy- Scanno, Polska-Kraków, Niemcy- Zittau), z tym że te starty to już triathlon gdzie część kolarska odbywa się na rowerze górskim. Do zobaczenia na trasie!

IMG_5815

Sportowe plany Cyklosportu

Pojawiły nie nowe plany mające na celu ożywienie sportowe w Klubie. Mamy kilka dróg którymi chcielibyśmy podążać jednocześnie spełniając oczekiwania członków klubu. Od jakiegoś czasu dyscypliny wspomagające treningi kolarskie tj. biegi górskie i uliczne, pływanie, triathlon, cross triathlon ewaluowały do dyscyplin docelowych i spora część klubowiczów również uczestniczy w zawodach. Z tego powodu plan jest taki oby rozszerzyć działania o inne dyscypliny i reprezentować klub. Kolejna droga rozwoju ma na celu rozwój kolarstwa samego w sobie. Jest idea rozpoczęcia treningów/wyścigów MTB/przełajów w każdą niedziele, lub jedną niedzielę miesiąca w okresie późna jesień-zima- wczesna wiosna. Mogą to być Grand Prix Cyklosportu wewnątrz klubowe otwarte dla wszystkich okolicznych bikerów. Mogą być to również treningi poświęcone technice wtedy np 3x w miesiącu technika oraz treningi kondycyjne plus jeden wyścig na koniec miesiąca. Walka mogłaby się odbywać o puchar przechodni w kategorii męskiej i żeńskiej, plus drobne upominki na koniec sezonu. Oczywiście wszystko w idei takiej jak to było kiedyś przed laty… ktoś przyniesie herbatę, ktoś ciasteczka- każdy coś, aby było miło. Wiosną po zakończeniu  Grand Prix Cyklosportu można zorganizować duathlon… w sezonie BIKE MARATONU- oczywiście startujemy w jak największej liczbie edycji maratonów MTB, plus oczywiście inne wyścigi MTB XC, MTB XCO, biegi, triathlony. Jakie głosy? proszę kierować zapytania do Prezesa.img_4272